Zamki bezprzewodowe RWL-1 oraz RWL-2 w ofercie firmy ROGER

Oferta systemu RACS 5 została poszerzona o zamki bezprzewodowe: RWL-1 i RWL-2. Urządzenia te zostały opracowane z myślą o zastosowaniu w obiektach, w których wykorzystanie tradycyjnych zamków elektromechanicznych jest problematyczne bądź niemożliwe. W zamku RWL-1 serwomechanizm blokujący dostęp jest umieszczony w zamku wpuszczanym w skrzydło, natomiast w RWL-2, w szyldzie. Ze względu na lokalizację serwomechanizmu, zamek RWL-1 oferuje wyższy poziom bezpieczeństwa niż RWL-2, ale wymaga wymiany oryginalnego zamka mechanicznego na zamek elektromechaniczny dostarczony w zestawie RWL-1.

Główną zaletą zamka RWL-2 jest montaż na oryginalnym zamku osadzonym wewnątrz skrzydła. Oba urządzenia wyposażone są w czytnik MIFARE Ultralight/Classic/Plus/DESFire oraz wejścia umożliwiające dołączenie czujników otwarcia drzwi i stanu rygla.

Zamek RWL-1 oferuje dodatkowe wejście raportujące stan gałki umieszczonej w szyldzie wewnętrznym. Funkcja gałki podlega konfiguracji niemniej typowo, jest ona wykorzystywana do blokady dostępu lub sygnalizacji hotelowej „nie przeszkadzać”.

Zamki mogą pracować w trybie sieciowym, pod nadzorem kontrolera dostępu, lub w trybie autonomicznym na bazie wewnętrznej konfiguracji. W przypadku awarii połączenia radiowego, zamki mogą samoczynnie przechodzić do trybu autonomicznego.

Każdy z zamków może być wyposażony w wkładkę patentową umożliwiającą awaryjne otwarcia przejścia za pomocą tradycyjnego klucza mechanicznego. Niezależnie od trybu pracy, urządzenia mogą być konfigurowane zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo. Jako zasilanie zastosowano łatwo dostępne baterie alkaiczne w rozmiarze AA (RWL-1) oraz AAA (RWL-2, typowo zapewniające czas pracy odpowiednio 2 lata i 1 rok.