Graficzny panel dotykowy MD70

Dotykowy panel graficzny MD70 jest nowym, wielofunkcyjnym urządzeniem w ofercie firmy Roger zgodnym stylistycznie z rodziną urządzeń serii QUADRUS. Panel może być wykorzystany w systemie kontroli dostępu i automatyki budynkowej RACS 5 jako uniwersalny terminal rozpoznania użytkowników i sterowania automatyką budynkową lub jako autonomiczny rejestrator czasu pracy współpracujący z programem RCP Master 2.

MD70 posiada wysokiej jakości wyświetlacz TFT o przekątnej 7 cali, dzięki któremu obsługa systemu staje się o bardziej intuicyjna i komfortowa. Terminal posiada wbudowany czytnik zbliżeniowy, który służy do identyfikacji użytkowników oraz kamerę, która może być wykorzystana do rejestracji zdjęć osób logujących się na terminalu. Identyfikacja osób może być wykonywana za pośrednictwem identyfikatorów zbliżeniowych, kodów PIN lub z wykorzystaniem tzw. klucza elektronicznego REK (Roger Electronic Key) transmitowanego zbliżeniowo z urządzenia mobilnego (np. telefonu komórkowego) wyposażonego w technologię NFC.

Komunikacja z panelem może być realizowana przewodowo (Ethernet, RS485) lub bezprzewodowo (Wi-Fi). W przypadku wykorzystania panelu do zarządzania automatyką budynkową MD70 oferuje możliwość tworzenia Widget-ów dedykowanych do konkretnych funkcji sterowania oraz prezentacji stanów. Konfigurowalny wygląd oraz rozmieszczenie poszczególnych Widgetów pozwala na dostosowanie urządzenia do własnych wymagań.