Roger Mobile Key
Aplikacja do identyfikacji użytkowników

Roger Moblie Key Aplikacja do logowania użytkowników

Roger Mobile Key (RMK) to aplikacja na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android i iOS, umożliwiająca wykorzystanie urządzenia przenośnego dla celów identyfikacji użytkowników w systemie kontroli dostępu RACS 5 oraz rejestracji czasu pracy RCP Master 3.

Dane identyfikacyjne transmitowane do czytnika kontrolującego dostęp są pobierane z tzw. klucza elektronicznego (REK – Roger Electronic Key) przechowywanego na urządzeniu mobilnym. Klucz REK to zaszyfrowany plik zawierający numer identyfikujący użytkownika jak i dodatkowe informacje określające warunki wykorzystania klucza. Klucz taki przygotowuje administrator systemu kontroli dostępu i udostępnia wybranej osobie. W ogólnym przypadku użytkownik może posiadać wiele kluczy RMK i używać je w zależności od potrzeb do logowania na różnych przejściach lub punktach rejestracji. Transmisja danych do czytnika może być realizowana za pośrednictwem technologii BLE (Bluetooth), NFC (Near Field Communication) lub poprzez wyświetlenie kodu graficznego QR na ekranie urządzenia mobilnego.

Logowanie z wykorzystaniem technologii NFC oraz QR wymaga zbliżenia urządzenia mobilnego do czytnika na odległość kilku centymetrów. W przypadku wykorzystania identyfikacji BLE urządzenie mobilne może znajdować się w odległości kilku metrów od czytnika, co umożliwia wykorzystanie tej formy identyfikacji do obsługi wjazdów i bram, w których zbliżenie identyfikatora do czytnika wymagałoby opuszczenia pojazdu. Dodatkowo logowanie mobilne przy pomocy klucza RMK posiada tą zaletę, że przekazanie identyfikatora użytkownikowi może następować zdalnie np. przez przesłanie wiadomości zawierającej identyfikator RMK.

Aplikacja RMK może być stosowana zarówno, jako uzupełnienie tradycyjnych metod logowania przy użyciu karty zbliżeniowej/PIN-u jak i zastępować te metody.

Jak zamawiać

Roger Moblie Key Aplikacja do logowania użytkownikówRoger Mobile Key 
Aplikacja mobilna umożliwiająca wykorzystanie urządzenia przenośnego (smartfon, tablet)
do identyfikacji użytkownika