Czytniki zbliżeniowe

Czytniki zbliżeniowe PRT do systemu kontroli dostępu RACS 4 umożliwiają odczyt RFID w technologii EM 125 kHz UNIQUE lub 13.56 MHz MIFARE. Ich podstawową funkcją jest odczyt kodu karty (ewentualnie kodu PIN) i przesłanie danych do urządzenia nadrzędnego (np. kontrolera dostępu), które podejmuje decyzję o reakcji systemu na użycie konkretnej karty/PIN-u.

Czytniki zbliżeniowe w ramach danej serii (PRTxxLT, PRTxxEM, PRTxxMF) charakteryzują się podobną funkcjonalnością, a różnice pomiędzy nimi ograniczają się najczęściej do środowiska pracy, konstrukcji mechanicznej oraz stylistyki obudowy.

Czytniki zbliżeniowe z każdej z serii mogą być skonfigurowane do pracy w trybie terminalowym jako urządzenia podrzędne dołączone do zewnętrznego kontrolera dostępu. Dodatkowo, czytniki zbliżeniowe serii PRTxxEM oraz PRTxxMF (oprócz PRT82MF i PRT84MF) mogą pracować również w trybie autonomicznym jako samodzielne punkty kontroli dostępu.

Przy współpracy z bezpłatnym programem RARC czytniki zbliżeniowe z serii PRTxxEM lub PRTxxMF (oprócz PRT82MF i PRT84MF) mogą pracować jako programator kart zbliżeniowych.