VISO - oprogramowanie zarządzające systemem RACS 5

VISO zarządzanie systemem RACS 5

Program VISO jest aplikacją na system operacyjny Windows przeznaczoną do konfiguracji i obsługi systemu kontroli dostępu RACS 5. Program VISO jest dostępny w dwóch wersjach: VISO ST oraz VISO EX.

VISO ST
VISO ST jest programem dedykowanym do obsługi standardowej wersji systemu RACS 5. Wersja ta oferuje zaawansowane funkcje kontroli dostępu, a także funkcje automatyki budynkowej oraz elementy logiki dedykowanej do obsługi systemu alarmowego. Wersja VISO ST jest udostępniania na zasadach bezpłatnej licencji na użytkowanie i nie wymaga klucza sprzętowego.

VISO EX
VISO EX jest programem dedykowanym do obsługi najbardziej rozbudowanej wersji systemu RACS 5. Wersja ta oferuje pełny zestaw funkcjonalności systemu RACS 5 i jest oferowana w kilku wariantach licencji uzależnionej od ilości przejść w systemie. Wersja VISO EX jest udostępniania na zasadach odpłatnej licencji na użytkowanie i wymaga sprzętowego klucza licencyjnego.
Istnieje możliwość bezpłatnego użytkowania wersji VISO EX w celach ewaluacyjnych i testowych w okresie 90 dni od momentu instalacji (wersja Trial). Użytkowanie wersji ewaluacyjnej wymaga użycia klucza licencji Trial (zamawianego z poziomu programu VISO) i nie wymaga podłączania klucza sprzętowego.

Licencjonowanie oprogramowania VISO EX
Program VISO EX wymaga klucza sprzętowego oraz tzw. pliku licencyjnego. Plik licencyjny jest generowany indywidualnie dla każdego klucza sprzętowego i zawiera dane określające funkcjonalności udostępnione w ramach danej licencji. W ogólnym przypadku licencja VISO EX składa się z licencji bazowej oraz opcjonalnie, z jednej lub wielu licencji szczegółowych. Licencja bazowa określa maksymalną ilość przejść w systemie i może występować samodzielnie. Licencje szczegółowe dotyczą różnorodnych funkcjonalności systemu i zawsze wymagają towarzyszącej im licencji bazowej. Cena licencji bazowej zależy od ilości przejść w systemie natomiast ceny licencji szczegółowych są uzależnione od typu funkcjonalności, których dotyczą i mogą być dodatkowo uzależnione od ilości przejść oraz ilości aktywnych identyfikatorów w systemie.

Serwer Integracji
System RACS 5 może być integrowany z innymi systemami informatycznymi za pośrednictwem tzw. usługi Serwera Integracji. Usługa Serwer Integracji umożliwia dostęp do bazy danych systemu RACS 5 oraz wykonywanie czynności związanych z jego bieżącą obsługą (np. synchronizacja ustawień, komendy sterujące działaniem urządzeń, zarządzanie użytkownikami i identyfikatorami itp.).

Jak zamawiać

Aby zamówić klucz licencji oprogramowania VISO EX należy skontaktować się z dystrybutorem produktów firmy Roger. Aby uzyskać namiary na najbliższego dystrybutora w Państwa okolicy prosimy o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dystrybutor
Aby zamówić i/lub aktywować klucz licencji dla oprogramowania VISO EX należy skorzystać z FORMULARZA ZAMÓWIENIA VISO EX (Zapisywanie wypełnionej kopii formularza do pliku wymaga użycia programu Adobe Reader w wersji DC lub wyższej - POBIERZ).

Instalator/Inwestor
Aby aktywować klucz licencji należy przesłać uzyskane od dystrybutora Potwierdzenia Zakupu Licencji oraz formularz z uzupełnioną sekcją Dane Licencjobiorcy.

Charakterystyka

separator
CharakterystykaVISO ST VISO EX
separator
bezpłatna licencja na użytkowanie+-
separator
limit przejść w systemiebez ograniczeniabez ograniczenia
separator
limit aktywnych identyfikatorów w systemie1000bez ograniczenia *
separator
plikowa baza danych Microsoft SQL Server Compact 4.0++
separator
serwerowa baza danych (MS SQL)-+
separator
możliwość definiowania własnych trybów logowania++
separator
wielofunkcyjne linie wejściowe++
separator
wielofunkcyjne klawisze funkcyjne++
separator
wielofunkcyjne komendy sterujące++
separator
możliwość definiowania własnych sposobów modulacji linii wyjściowych++
separator
praca wielostanowiskowa-+
separator
podział systemu na partycje-+
separator
obsługa wind++
separator
serwer integracji (SDK)-+
separator

* - dotyczy systemu, nie dotyczy limitu identyfikatorów w kontrolerze

Zrzuty ekranowe

 Przegląd galerii po kliknięciu na wybrany zrzut ekranu.
Zaleca się maksymalny rozmiar okna przeglądarki internetowej.

 

 

 VISO - Strona startowa programu VISO - Punkty logowania
 VISO - Integracja z CCTV  

Zasoby do pobrania